"ARAF", GALERİ MERKUR STANDINDA SERGİLENECEK

YAYIN TARİHİ: 01 KASIM 2013

Türkiye'nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı Comtemporary Istanbul, 7-10 Kasım 2013 tarihlerinde sanatseverleri İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi'nde buluşturmaya hazırlanıyor.

8. Contemporary Istanbul bu sene 650 sanatçı, 3000 eser, 21 ülkeden 92 çağdaş sanat galerisi ile beraber 70.000'den fazla ziyaretçiyi ağırlayacak. Ana sponsorluğunu Akbank Private Banking, ortak sponsorluğunu Zorlu Center ve Yıldız Holding, özel proje sponsorluğunu ise uluslararası petrol ve doğalgaz şirketi OMV'nin üstlendiği 8. Contemporary Istanbul'da sergilenen eserlerin %50'si Avrupa ve Amerika kıtasından seçki halinde sanatseverlere sunulacak.

Dünyanın en önemli galerileri arasında yer alan Marlborough Gallery, New York; Galerie Lelong, Paris; Andipa Gallery, London; Opera Gallery, Genoa; Galeria Filomena Soares, Lisbon; Galeria Javier Lopez, Madrid; Senda, Spain; Michael Schultz, Germany; Klaus Steinmetz, Costa Rica; ve Türkiye'den MERKUR, Dirimart, Galerist, Galeri Mana, Galeri Nev, Pi Artworks, Rampa, X-ist katılımcı galeriler arasında olacak.

Contemporary Istanbul 8. senesinde yurtdışından bir çok koleksiyoner grubunun da uğrak noktası olacak. Uluslararası Kurumsal Çağdaş Sanat Koleksiyonerleri Derneği IACCCA'nın (International Association of Corporate Collections of Contemporary Art) 30 seçkin üyesi fuar açılış günlerini izlemek üzere İstanbul'a gelecekler.

© 2014 ZİYA TACİR