ZİYA TACİR' İN İZLANDA FOTOĞRAF ÇALIŞMASI GALERİ MERKUR STANDINDA SERGİLENECEK

YAYIN TARİHİ: 12 KASIM 2015
ZİYA TACİR' İN İZLANDA FOTOĞRAF ÇALIŞMASI GALERİ MERKUR STANDINDA SERGİLENECEK

Dünyadan ve Türkiye’den en iyi çağdaş sanat eserlerini sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul, 10. yılında da Akbank desteğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. 10 yıldır İstanbul’un çağdaş sanat merkezi olarak konumlanması için çalışmalarını sürdüren Contemporary Istanbul’un ortak sponsorluğunu ise; farklı bakış açılarıyla geliştirdiği yenilikçi ve öncü projeleri ile 4 yıl boyunca sürdürecek olan Ferko üstleniyor. 2006’daki başlangıç noktasında, 40 ulusal ve 9 uluslararası olmak üzere 49 galeri ile yola çıkan Contemporary Istanbul, 10. yılını kutlarken 24 ülkeden 102 galeriye ev sahipliği yapıyor.

İlk senesi 2006’da, 40 ulusal ve 9 uluslararası olmak üzere 49 galeri ile yola çıkan Contemporary Istanbul, 10. yılını kutlarken 24 ülkeden 102 galeriye ev sahipliği yapıyor.

Dünyanın sayılı çağdaş sanat etkinliklerinden biri olan Contemporary Istanbul’un bu yılki en dikkat çeken bölümleri; yeni medya sanatının nabzının tutulacağı Plugin, çağdaş İran sanatı örneklerinin sergileneceği Contemporary Tehran ile Uzakdoğu’nun özgün ve çağdaş sanat eserlerinin yer alacağı Australia China Art Foundation olacak.

Geri sayımın başladığı Contemporary Istanbul’un katılımcı galerileri; Contemporary Istanbul’un bu yıl sanat danışmanlığını yapan ve dünyanın en ünlü küratörlerinden olan Artistik Danışmanı, Küratör ve The Chalet Society kurucusu Marc-Olivier Wahler liderliğinde, koleksiyoner Natalie Mamane Cohen, koleksiyoner ve küratör Freda Rozenbaum-Uziyel ile The Empire Project kurucusu Kerimcan Güleryüz’den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi. Bu yıl için Marc-Olivier Wahler’in küratörlüğünde özel projelere de fuarda yer veriliyor. 

© 2014 ZİYA TACİR