ZİYA TACİR'İN 'OYUN MU, MAÇ MI?' İSİMLİ FOTOĞRAF ÇALIŞMASI GALERİ MERKUR STANDINDA SERGİLENECEKTİR

YAYIN TARİHİ: 11 KASIM 2014
ZİYA TACİR'İN 'OYUN MU, MAÇ MI?' İSİMLİ FOTOĞRAF ÇALIŞMASI GALERİ MERKUR STANDINDA SERGİLENECEKTİR

13-16 Kasım tarihlerinde 9. kez gerçekleşecek olan Contemporary Istanbul, Art Istanbul Sanat Haftası (10-16 Kasım) ile beraber İstanbul’u geniş bir sanat izleyicisi kitlesinin odak noktası yapacak.

Çevre ülkelere de ev sahipliği yaparak İstanbul’u merkez haline getirmeyi amaç edinen CI, "Yeni Ufuklar” bölümünde Çin’den galerilere, sanatçılara yer veriyor. 

Contemporary Istanbul’un 2013 yılındaki en büyük yeniliği olan ve geçen seneki başarısının ardından Plug-in Istanbul Yeni Medya Bölümü ‘nde bu yıl video, yeni medya ve genel anlamda dijital sanatın bütün tarzlarını ’ses ve ışık enstalasyonları, etkileşimli ve jeneratif sanat işleri, iç mekan mapping projeleri,robotik tasarımlar‘ ikinci kez 1.000 m2’lik bir alanda sanatseverlerle buluşturacak.

CI Dialogues konferans programı 2014 yılında da güncel sanatın uluslararası fikir liderlerini konferanslar ile bir araya getirecek. Bu yıl ikincisi gerçekleşecek Plug-in Istanbul Yeni Medya Bölümü ve "New Horizons–Yeni Ufuklar” kapsamında konuk ülke olan Çin’den ve dünyadan koleksiyonerlerin,sanatçıların, küratörlerin katılacağı CI Dialogues konferans serisi fuar alanında gerçekleşecek.

© 2014 ZİYA TACİR